Тошкент шаҳар Ички ишлар бош бошқармасида маънавий-маърифий тадбир бўлиб ўтди
Тошкент шаҳар ИИББ шахсий таркиби билан ўтказилган навбатдаги Маънавият ва маърифат дарси “Наврўз – дўстлик ва бирлик рамзига эга бўлган умумхалқ байрами” мавзусига бағишланди. Тадбирда Тошкент давлат шарқшунослик университети вакили тарих фанлари доктори, профессор Мирсодиқ Исхоқов маъруза қилди. У ўз нутқида, баҳор ва табиат уйғонишининг тимсоли, шарқона янги йилнинг бошланиши бўлган Наврўзи оламни катта шодиёна билан нишонлаш азал-азалдан эл-юртимиз учун гўзал анъана ҳисобланишини, бу байрам дўстлик ҳамда бирлик рамзига эга бўлиб, тинчлик, меҳр-оқибат ва бунёдкорлик қадриятларини тараннум этадиган умумхалқ байрами эканлигини алоҳида таъкидлаб ўтди. Шунингдек, йиғилиш иштирокчиларга “Таҳлилнома” ахборот дастури намойиш этилди.
Тадбир якунида Тошкент шаҳар ички ишлар органлари ёш ходимлари ўртасида киберспорт бўйича мусобақада фаол қатнашиб, ғолиблик ва фахрли ўринларни қўлга киритган ходимларни тақдирлаш маросими бўлиб ўтди.