Тошкент шаҳар ИИББ да фуқаролар қабули бўлиб ўтди
Аҳоли мурожаатларини бевосита ўрганиш ва ўз вақтида кўриб чиқилишини таъминлаш мақсадида ички ишлар органларида мунтазам равишда фуқаролар қабули ўтказиб келинмоқда. Бугун пойтахт ИИББ бошлиғи томонидан ўтказилган шахсий қабулда ҳам 30 га яқин фуқаролар ўз мурожаатларини баён қилишди.
Кўриб чиқилган мурожаатларнинг 12 таси маъмурий ҳуқуқбузарлик ва терговга оид ишлар юзасидан, 5 таси ишга кириш ва ижтимоий ҳимоя бўйича, 2 таси Ўзбекистон Республикаси фуқаролигини олиш, 7 таси пробация рўхатидан чиқариш, 2 таси бошқа масалалар юзасидан бўлди.
Мурожаатларнинг 9 таси жойида ижобий ҳал этилди, 3 таси бўйича малакали юридик тушунтиришлар берилди, 19 та мурожаатлар қўшимча текширувни талаб қилганлиги боис тегишли мутасаддиларга топшириқ ва кўрсатмалар берилиб, ҳал этиш юзасидан муддатлар белгиланди.
Мисол учун, пробация ҳисобида турган фуқаролар С.И., Н.М., У.С., У.Қ.лар муддатидан илгари шартли равишда озод қилинди.
Фуқаролар О.О., Б.Т. ва Д.Д.ларга маҳалла еттилиги билан ҳамкорликда моддий ёрдам берилиб ишга жойлаштирилди.