ТОШКЕНТ ШАҲАР ИЧКИ ИШЛАР БОШ БОШҚАРМАСИ
Муҳокамада: талаб ва ижро
Бугун пойтахт ИИББ Мажлислар залида Бош бошқарма бошлиғи, полковник Равшан Султанходжаев томонидан видеоселектор йиғилиши ўтказилди. Унда Бош бошқарма бошлиғи ўринбосарлари, соҳавий хизматлар ҳамда мустақил бўлимлари, туман ИИО ФМБ бошлиқлари, уларнинг ўринбосарлари, ИИББ ЙҲХБ ҳудудий батальон командирлари иштирок этишди. Йиғилиш аввалида полковник Равшан Султанходжаев ўтган ҳафтада белгиланган топшириқлар бўйича амалга оширилган ишлар ижросига тўхталди. Сўнгра ИИББ бошлиғи ўринбосари, полковник А.Абдуразаковнинг пойтахтдаги криминоген вазият ҳақидаги ахбороти тингланди. Шунингдек, кун тартибидаги масалалар: жорий йилнинг 3 январида Президентимиз томонидан қабул қилинган маҳаллаларда хавфсиз муҳитни яратиш ва ҳуқуқбузарликларнинг барвақт олдини олиш тизимини яратиш бўйича чора-тадбирлари ҳақидаги қарорининг ижроси, мазкур қарорнинг даврий ижроси сифатида амалга оширилаётган ҳудудларни камералаштиришга доир ишларнинг бориши тўғрисидаги маълумотларга ўрин берилди. Йиғилганларнинг диққатига жойларда жисмоний ва юридик шахсларнинг мурожаатлари билан ишлаш, уларда кўтарилган муаммоларга ечим топиш, ҳақ-ҳуқуқларини ҳимоя қилиш бўйича қилинаётган ишларнинг аҳволи таҳлилига эътибор қаратилди. Йиғилиш сўнгида муҳокама этилган масалалар бўйича йўл қўйилган хато ва камчиликлар қайд этилиб, тегишли хулосалар берилди ҳамда кейинги ҳафта амалга ошириладиган ишлари белгилаб олинди.